Category Archives: Šport

Cvičenie pre zdravie

Začať cvičiť nie je také ťažké, ako sa na prvý pohľad zdá. Dôležité je chcieť, všetko ostatné sú iba výhovorky. Cvičiť môže každý, treba sa iba nastaviť. Je to naozaj tak, zmena sa začína myšlienkou. Správne nastavenie je dôležité pre budúci úspech. Ruku na srdce nech si dajú všetci, ktorý na drahých cvičiacich strojoch iba sadá prach, alebo slúžia ako mimoriadne drahý vešiak na šaty a iné nepotrebnosti, ktoré by tam nemali byť. Najobľúbenejšou výhovorkou pre tých, ktorým sa nechce cvičiť je to, že nemajú na cvičenie čas. Naša otázka znie: – A na chodenie po lekároch si čas nájdete?- To sú skutočne premárnené hodiny.

cvičenie

Prečo? Pretože človek, ktorý sa zdravo stravuje a cvičí prakticky nemá šancu ochorieť. Najväčšia časť imunitného systému sídli v črevách. Ak to teda s nezdravou stravou nepreháňame a dožičíme svojmu telu dostatok vitamínov a minerálov v podobe ovocia a zeleniny v spojení s kvalitným mäsom, výsledkom bude silný imunitný systém. Cvičenie podporuje svaly nášho tela a pomáha nám predchádzať bolestivým komplikáciám spojeným so zakrivením chrbtice. Naše telo je odolnejšie voči úrazom a umožňuje nám stáť pevne nohami na zemi. Práve tento fakt je obchádzaný pri reklamách na cvičenie. Cvičíme nie preto, aby sme boli chudí, ako je to takmer všade propagované. Cvičíme aby sme boli zdraví. Nehovorte teda, že nemáte denne pár minút pre svoje zdravie. Je to totiž niečo, čo si skutočne ani za peniaze nekúpime. 

veďme deti k cvičeniu

Najlepšie pre zautomatizovanie si správnych návykov je vedenie detí k cvičeniu už od malička. Je pritom jedno aký druh cvičenia si vyberú. V prípade detí je hlavným základom to, že inklinujú k zdravému pohybu. Ten je tu prostredníctvom bojových umení, športových disciplín ako gymnastika a s ňou spojené odvodené obory. Aj rôzne druhy tancov ako zumba alebo balet sú vhodnou alternatívou. Rovnako atletika alebo loptové hry – futbal. Dôležité je, že sa dieťa naučí denne venovať pár minút pohybovým aktivitám. Vedie to k automatizácii, ktorá v dospelosti napomáha k pokračovaniu v pravidelnom cvičení a teda zdravom životnom štýle. 

By 24. 3. 2024.    Šport   Rozhodnutie

Som rozhodla že vynechám cukor, bielu múku a mlieko lebo mi to nerobí dobre nie len mne veľa ľudom. O cukre sú aj dva tituly chcem si ich objednať majú názov cukor rafinovaný  jed a cukor náš zabijak ešte som objavila český titul JAK RICT NE CUKOR takýchto knižných titulov je viac. Ja som včera stúpila do svedomia keď som prehnala čo sa týka sladkostí zjedla som dva super nanuky MAGNUM ja mám šťastie v jednej veci rovnakú mám stále váhu 48 kg ja sa snažím aj športovať hlavne keď mi dovolí čas poviem vám jednu vec v utorok nemám nedoučujem vypadnem na pol dňa von budem sa venovať hlavne sebe . Jedine v poobede mám výklad a jeden pohovor beriem novú žiačku na doučovanie. Ale čo som chcela mám knihy sú super tituly SPORTOVA VYZIVA PRO VEGETARIANY A VEGANY snažím sa podľa nich riadiť aj keď občas prehreším ale mäso mi nechutí.

nazbierajme si zdravie na záhrade aj bylinky zbierajte od jari do jesene

Hlavne som chcela povedať že na miesto cukru budem používať BIO med alebo brezový cukor náhrada za cukor a na miesto mlieka náhrady vegán bio mlieko rastlinné mlieko, Je aj kniha o mlieku je to do češtiny preložené má názov PRAVDA O MLECE idem si ju objednať . Určite poznáte moderátorku Adelu B.V ona aj manžel Viktor. V sú vegetariánmi. Adela je od malička vegetariánka ani mlieko nepoužíva ani sladkosti neje z určitého pohľadu jej dám za pravdu. Lebo čo ľudia jedia je hrozné samí odpad .Mne je až do plaču keď vidím matky ako napchávajú svoje deti rožkami alebo sladkými potravinami a za ďalšie tie hnusné umelé čipsy des.

prírodná lekáreň

Je toľko výživových poradca že neviete si pomaly vybrať ktorý je ako že lepší myslím si že najlepšie čo človek urobí je keď sa sám rozhodne resp. si preštuduje literatúru. Síce čo sa týka mňa ja som v tejto oblasti pracovala mňa to baví robím to aspoň pre seba čo sa týka zdravia ono poskytujem poradenstvo o tom. Ono chcem sa znovu pustiť keby sa mi naskytla taká práca. Ja som absolvovala aj kurzy v tejto oblasti aj mám veľa literatúry a stále hľadám nejaké poznatky o výžive či už nové poznatky čo veci zistili alebo sa núram starých PDF . materiál alebo mám vystrihnutý . Jeden čas som kupovala či odoberala časopis VITALITA aj tam sa dá dobre čerpať materiál. Ja mám veľmi veľa kníh o výžive moja knižnica je vyše 500 titulov ale raz určite vytvorím svetový rekord čo sa týka počtu kníh len by som musela mať svoj vlastný obrovský priestor mám knižnicu rozloženú na viacero častí. Mám časť nábytku ako KOMODY dve na knihy potom v obývacia stena na troch miestach nakoľko máme veľkometrážny jednoizbový byt ale zatiaľ mi to stačí uvidím do budúcnosti.

By 15. 1. 2024.    Šport   Trápenie s krúžkami a tréningami u detí

Máte bábätko a už teraz rozmýšľate, čo z neho vyrastie? Budete ho prihlasovať na nejaký šport či na krúžky? Čím sa stane vaše bábätko v budúcnosti? Otázky rodičov sú na dennom poriadku. Neviete, čo sa bude páčiť vášmu dieťatku. Máte len predstavu, čo by mohlo robiť. Šport by malo vykonávať každé dieťa. Dievčatká chodia na tanec, balet alebo na výtvarnú výchovu. Chlapci preferujú bejzbal, futbal, hokej či radi chodia na karate. Existuje množstvo rôznych fyzických aktivít, ktoré môže vykonávať aj to vaše malé bábätko. Počuli ste o plávaní s bábätkami? Je to zaujímavá činnosť.

detský šport

Neviem, či je vhodná práve od takého malého veku, no aj tak mnoho mamičiek vyhľadáva práve plávanie so svojimi bábätkami. Mnoho mamičiek to s krúžkami a tréningami preháňa. Svoje dieťa prihlasujú na množstvo rôznych aktivít, pričom si neuvedomujú, že to pre ich dieťa môže byť veľkou záťažou alebo až nepríjemné. Neustále chodenie na tréningy môže byť unavujúce a len ťažko sa potom môže dieťa venovať domácim úlohám a povinnostiam do školy. Mnohých rodičov to ale neodradí. Chcú už od jeho narodenia, aby z neho bol futbalista, tak dieťaťu nič iné nezaujíma. Platia drahé tréningy, no dieťa tam môže chodiť aj s nechuťou. Vždy by sme ako rodičia mali dbať na potreby a chcenie našich detí. Nemôžeme ich do niečoho nútiť, aj keď to my chceme. V prvom rade by to mali chcieť práve naše deti. Ak ich do niečoho budeme tlačiť, dosiahnete pravý opak.

bábätká

Denne vidím rodičov, ktorí hovoria, že dnes má ich dieťa ešte aspoň dva krúžky a tréningy. To je po ich vyučovaní na základnej škole. Je to neprípustné, aby dieťa chodilo na tak veľa krúžkov. Potom, kedy sa vrátia domov? O ôsmej večer? To už nestíhajú si urobiť ani len domáce úlohy a nie to ešte pripraviť sa na ďalší deň do školy. Možno uvažujem správne, no aj tak nemôžem nič hovoriť iným rodičom. My sme strojcom šťastia našich detí a každý rodič jej zodpovedný práve za to svoje dieťa. Každý rodič inak vychováva svoje deti a druhí by im do toho nemali zasahovať. Už malé deti nútia mnohí rodičia do plávania a iných aktivít. Mnoho rodičov prihlasuje svoje dieťa v materskej škole na hodinu angličtiny. Nehovorím, že učenie anglického jazyka nie je potrebné v dnešnom svete, no podľa mňa by sa to deti mali učiť, až keď budú staršie.

By 4. 1. 2024.    Šport   Chráňme si zdravie máme len jedno

Čo vy a šport ja ho mám rada nemôžem vidieť tých lenivých ľudí čo len jedia sedia veď abnormálne tučný des. Aj deti na školách jedia polotovary alebo im matky dajú holý rohlík ako obed des a sladkosti potom sú ako besná zver. Ja by som nariadila v škole aby mali zdravé desiate a obedy žiadne sladkosti lebo aj deti sú veľmi tučné a veľa. Aj známa tá len je a je aj jej frajer a žiaden pohyb aj keď ide do mesta taxi choré čo jej nohy odpadnú mladej žene ako keby mala 80 rokov choré a má 43 rokov ja ozaj nemám extra čas na cvičenie ale chodím pešo všade či je to obchod park jedine do mesta autobusom nakoľko nemám auto ale celé mesto prejdem pešo veď chôdza je zdravá neznášam byť nemčina je mi to niečo odporné.

zdravá strava

Nečudujem sa že má známa vyše 80 kg a keby bola aspoň vysoká ale má 155 výšku tak otras byť tučný a krátky ale aj vysoký a tučný je des. My ľudia za posledné roky hrozne ostali lenivý málokto dnes cvičí všetci česť zopár výnimkám že chodia pešo alebo športujú. Ľudia v dnešnej dobe len  fajčia poriadne nevaria len samé polotovary ja uprednostňujem domácu stravu ja ani do reštaurácie nechodím to musí byť raz za čas aj to si vyberám vegetariánskej kuchyne aj kvôli HISTAMINU musím len určité druhy jedál a surovín používať lebo ja musím jesť len čerstvé nie dlho držané jedlo ani zohrievané viackrát tu pri HISTAMINE je dôležité čerstvosť potravín vyhýbať sa určitým druhom zeleniny a ovocia.

cica nežer

Nesmú sa jesť niektoré druhy syrou a podobne je tu podstate ELIMINOVAŤ problém keď sa to naučíte je dobré ale všetko trvá nejaký čas kým si zvykneš aj sladkosti sa nesmú vo veľkom množstve hlavne čokolády ani horká ale dôležité je že to nie smrteľná choroba dá sa naučiť tak žiť je to civilizačné ochorenie novodobé lebo čo sa týka výrobkov ako je múka je samé svinstvo vyšľachtená nie ako voľakedy jeden typ ako môžeme vidieť každý rok stúpa počeť chorých ľudí či je to cukrovka , obezita a podobne CIVILIZAČNÉ OCHORENIA EPIDÉMIA ĽUDSTVA čím dalej to bude horšie v poslednej dobe hlavné po COVID 19 po vakcína ľudia padajú mladý ako muchy aj teraz ak som bola v Zlatých Moravciach 6 boli vo výklade čo umreli a o to strašné že dvaja mladí ľudia 38 a 58 čo je to veď mohli ešte stále žiť.

By 29. 12. 2023.    Šport