Category Archives: Šport

Rozhodnutie

Som rozhodla že vynechám cukor, bielu múku a mlieko lebo mi to nerobí dobre nie len mne veľa ľudom. O cukre sú aj dva tituly chcem si ich objednať majú názov cukor rafinovaný  jed a cukor náš zabijak ešte som objavila český titul JAK RICT NE CUKOR takýchto knižných titulov je viac. Ja som včera stúpila do svedomia keď som prehnala čo sa týka sladkostí zjedla som dva super nanuky MAGNUM ja mám šťastie v jednej veci rovnakú mám stále váhu 48 kg ja sa snažím aj športovať hlavne keď mi dovolí čas poviem vám jednu vec v utorok nemám nedoučujem vypadnem na pol dňa von budem sa venovať hlavne sebe . Jedine v poobede mám výklad a jeden pohovor beriem novú žiačku na doučovanie. Ale čo som chcela mám knihy sú super tituly SPORTOVA VYZIVA PRO VEGETARIANY A VEGANY snažím sa podľa nich riadiť aj keď občas prehreším ale mäso mi nechutí.

nazbierajme si zdravie na záhrade aj bylinky zbierajte od jari do jesene

Hlavne som chcela povedať že na miesto cukru budem používať BIO med alebo brezový cukor náhrada za cukor a na miesto mlieka náhrady vegán bio mlieko rastlinné mlieko, Je aj kniha o mlieku je to do češtiny preložené má názov PRAVDA O MLECE idem si ju objednať . Určite poznáte moderátorku Adelu B.V ona aj manžel Viktor. V sú vegetariánmi. Adela je od malička vegetariánka ani mlieko nepoužíva ani sladkosti neje z určitého pohľadu jej dám za pravdu. Lebo čo ľudia jedia je hrozné samí odpad .Mne je až do plaču keď vidím matky ako napchávajú svoje deti rožkami alebo sladkými potravinami a za ďalšie tie hnusné umelé čipsy des.

prírodná lekáreň

Je toľko výživových poradca že neviete si pomaly vybrať ktorý je ako že lepší myslím si že najlepšie čo človek urobí je keď sa sám rozhodne resp. si preštuduje literatúru. Síce čo sa týka mňa ja som v tejto oblasti pracovala mňa to baví robím to aspoň pre seba čo sa týka zdravia ono poskytujem poradenstvo o tom. Ono chcem sa znovu pustiť keby sa mi naskytla taká práca. Ja som absolvovala aj kurzy v tejto oblasti aj mám veľa literatúry a stále hľadám nejaké poznatky o výžive či už nové poznatky čo veci zistili alebo sa núram starých PDF . materiál alebo mám vystrihnutý . Jeden čas som kupovala či odoberala časopis VITALITA aj tam sa dá dobre čerpať materiál. Ja mám veľmi veľa kníh o výžive moja knižnica je vyše 500 titulov ale raz určite vytvorím svetový rekord čo sa týka počtu kníh len by som musela mať svoj vlastný obrovský priestor mám knižnicu rozloženú na viacero častí. Mám časť nábytku ako KOMODY dve na knihy potom v obývacia stena na troch miestach nakoľko máme veľkometrážny jednoizbový byt ale zatiaľ mi to stačí uvidím do budúcnosti.

By 15. 1. 2024.    Šport   Chráňme si zdravie máme len jedno

Čo vy a šport ja ho mám rada nemôžem vidieť tých lenivých ľudí čo len jedia sedia veď abnormálne tučný des. Aj deti na školách jedia polotovary alebo im matky dajú holý rohlík ako obed des a sladkosti potom sú ako besná zver. Ja by som nariadila v škole aby mali zdravé desiate a obedy žiadne sladkosti lebo aj deti sú veľmi tučné a veľa. Aj známa tá len je a je aj jej frajer a žiaden pohyb aj keď ide do mesta taxi choré čo jej nohy odpadnú mladej žene ako keby mala 80 rokov choré a má 43 rokov ja ozaj nemám extra čas na cvičenie ale chodím pešo všade či je to obchod park jedine do mesta autobusom nakoľko nemám auto ale celé mesto prejdem pešo veď chôdza je zdravá neznášam byť nemčina je mi to niečo odporné.

zdravá strava

Nečudujem sa že má známa vyše 80 kg a keby bola aspoň vysoká ale má 155 výšku tak otras byť tučný a krátky ale aj vysoký a tučný je des. My ľudia za posledné roky hrozne ostali lenivý málokto dnes cvičí všetci česť zopár výnimkám že chodia pešo alebo športujú. Ľudia v dnešnej dobe len  fajčia poriadne nevaria len samé polotovary ja uprednostňujem domácu stravu ja ani do reštaurácie nechodím to musí byť raz za čas aj to si vyberám vegetariánskej kuchyne aj kvôli HISTAMINU musím len určité druhy jedál a surovín používať lebo ja musím jesť len čerstvé nie dlho držané jedlo ani zohrievané viackrát tu pri HISTAMINE je dôležité čerstvosť potravín vyhýbať sa určitým druhom zeleniny a ovocia.

cica nežer

Nesmú sa jesť niektoré druhy syrou a podobne je tu podstate ELIMINOVAŤ problém keď sa to naučíte je dobré ale všetko trvá nejaký čas kým si zvykneš aj sladkosti sa nesmú vo veľkom množstve hlavne čokolády ani horká ale dôležité je že to nie smrteľná choroba dá sa naučiť tak žiť je to civilizačné ochorenie novodobé lebo čo sa týka výrobkov ako je múka je samé svinstvo vyšľachtená nie ako voľakedy jeden typ ako môžeme vidieť každý rok stúpa počeť chorých ľudí či je to cukrovka , obezita a podobne CIVILIZAČNÉ OCHORENIA EPIDÉMIA ĽUDSTVA čím dalej to bude horšie v poslednej dobe hlavné po COVID 19 po vakcína ľudia padajú mladý ako muchy aj teraz ak som bola v Zlatých Moravciach 6 boli vo výklade čo umreli a o to strašné že dvaja mladí ľudia 38 a 58 čo je to veď mohli ešte stále žiť.

By 29. 12. 2023.    Šport