Cvičenie pre zdravie

Začať cvičiť nie je také ťažké, ako sa na prvý pohľad zdá. Dôležité je chcieť, všetko ostatné sú iba výhovorky. Cvičiť môže každý, treba sa iba nastaviť. Je to naozaj tak, zmena sa začína myšlienkou. Správne nastavenie je dôležité pre budúci úspech. Ruku na srdce nech si dajú všetci, ktorý na drahých cvičiacich strojoch iba sadá prach, alebo slúžia ako mimoriadne drahý vešiak na šaty a iné nepotrebnosti, ktoré by tam nemali byť. Najobľúbenejšou výhovorkou pre tých, ktorým sa nechce cvičiť je to, že nemajú na cvičenie čas. Naša otázka znie: – A na chodenie po lekároch si čas nájdete?- To sú skutočne premárnené hodiny.

cvičenie

Prečo? Pretože človek, ktorý sa zdravo stravuje a cvičí prakticky nemá šancu ochorieť. Najväčšia časť imunitného systému sídli v črevách. Ak to teda s nezdravou stravou nepreháňame a dožičíme svojmu telu dostatok vitamínov a minerálov v podobe ovocia a zeleniny v spojení s kvalitným mäsom, výsledkom bude silný imunitný systém. Cvičenie podporuje svaly nášho tela a pomáha nám predchádzať bolestivým komplikáciám spojeným so zakrivením chrbtice. Naše telo je odolnejšie voči úrazom a umožňuje nám stáť pevne nohami na zemi. Práve tento fakt je obchádzaný pri reklamách na cvičenie. Cvičíme nie preto, aby sme boli chudí, ako je to takmer všade propagované. Cvičíme aby sme boli zdraví. Nehovorte teda, že nemáte denne pár minút pre svoje zdravie. Je to totiž niečo, čo si skutočne ani za peniaze nekúpime. 

veďme deti k cvičeniu

Najlepšie pre zautomatizovanie si správnych návykov je vedenie detí k cvičeniu už od malička. Je pritom jedno aký druh cvičenia si vyberú. V prípade detí je hlavným základom to, že inklinujú k zdravému pohybu. Ten je tu prostredníctvom bojových umení, športových disciplín ako gymnastika a s ňou spojené odvodené obory. Aj rôzne druhy tancov ako zumba alebo balet sú vhodnou alternatívou. Rovnako atletika alebo loptové hry – futbal. Dôležité je, že sa dieťa naučí denne venovať pár minút pohybovým aktivitám. Vedie to k automatizácii, ktorá v dospelosti napomáha k pokračovaniu v pravidelnom cvičení a teda zdravom životnom štýle. 

By 24. 3. 2024.    Šport