Trápenie s krúžkami a tréningami u detí

Máte bábätko a už teraz rozmýšľate, čo z neho vyrastie? Budete ho prihlasovať na nejaký šport či na krúžky? Čím sa stane vaše bábätko v budúcnosti? Otázky rodičov sú na dennom poriadku. Neviete, čo sa bude páčiť vášmu dieťatku. Máte len predstavu, čo by mohlo robiť. Šport by malo vykonávať každé dieťa. Dievčatká chodia na tanec, balet alebo na výtvarnú výchovu. Chlapci preferujú bejzbal, futbal, hokej či radi chodia na karate. Existuje množstvo rôznych fyzických aktivít, ktoré môže vykonávať aj to vaše malé bábätko. Počuli ste o plávaní s bábätkami? Je to zaujímavá činnosť.

detský šport

Neviem, či je vhodná práve od takého malého veku, no aj tak mnoho mamičiek vyhľadáva práve plávanie so svojimi bábätkami. Mnoho mamičiek to s krúžkami a tréningami preháňa. Svoje dieťa prihlasujú na množstvo rôznych aktivít, pričom si neuvedomujú, že to pre ich dieťa môže byť veľkou záťažou alebo až nepríjemné. Neustále chodenie na tréningy môže byť unavujúce a len ťažko sa potom môže dieťa venovať domácim úlohám a povinnostiam do školy. Mnohých rodičov to ale neodradí. Chcú už od jeho narodenia, aby z neho bol futbalista, tak dieťaťu nič iné nezaujíma. Platia drahé tréningy, no dieťa tam môže chodiť aj s nechuťou. Vždy by sme ako rodičia mali dbať na potreby a chcenie našich detí. Nemôžeme ich do niečoho nútiť, aj keď to my chceme. V prvom rade by to mali chcieť práve naše deti. Ak ich do niečoho budeme tlačiť, dosiahnete pravý opak.

bábätká

Denne vidím rodičov, ktorí hovoria, že dnes má ich dieťa ešte aspoň dva krúžky a tréningy. To je po ich vyučovaní na základnej škole. Je to neprípustné, aby dieťa chodilo na tak veľa krúžkov. Potom, kedy sa vrátia domov? O ôsmej večer? To už nestíhajú si urobiť ani len domáce úlohy a nie to ešte pripraviť sa na ďalší deň do školy. Možno uvažujem správne, no aj tak nemôžem nič hovoriť iným rodičom. My sme strojcom šťastia našich detí a každý rodič jej zodpovedný práve za to svoje dieťa. Každý rodič inak vychováva svoje deti a druhí by im do toho nemali zasahovať. Už malé deti nútia mnohí rodičia do plávania a iných aktivít. Mnoho rodičov prihlasuje svoje dieťa v materskej škole na hodinu angličtiny. Nehovorím, že učenie anglického jazyka nie je potrebné v dnešnom svete, no podľa mňa by sa to deti mali učiť, až keď budú staršie.

By 4. 1. 2024.    Šport