Získajte firmu rýchlo a jednoducho

Podnikanie, to je aj o tom, vedieť využiť príležitosti. Dokázať sa v ten správny čas chytiť nejakej situácie a nápadu, ktorý by sa dal následne spežnažiť. Kľúčové je tu ale spojenie v správny čas.

A práve čas je to, čo mnohým nádejným podnikateľom chýba. A to aj tým začínajúcim, ktorí svoje podnikanie ešte len rozbiehajú a pritom ešte pomaly ani nemajú založenú svoju firmu. No niet sa čomu čudovať – založenie novej firmy nie je z hľadiska času a administratívy jednoduchý úkon. Treba rátať s tým, že minimálne niekoľko týždňov sa bude podnikateľ zaoberať byrokraciou a návštevami úradov a nie samotnému podnikaniu. Do plánovaných obchodných aktivít sa teda tak rýchlo nepustí.

Hodiny, podnikateľ

Čo obnáša takéto založenie firmy?

Pozrime sa na zakladanie spoločnosti s ručením obmedzeným, nakoľko táto je na Slovensku najrozšírenejšia. Bude potrebné ju založiť zakladateľskou alebo spoločenskou zmluvou. Samozrejmosťou je potreba podať návrh na zápis tejto spoločnosti do obchodného registra a čakať na schválenie. Potrebné je takisto disponovať nemalým kapitálom, pri zakladaní eseročky sa totiž https://info.cz/svet/spojene-staty-se-vraci-k-fregatam-namornictvu-totiz-jinak-dojdou-valecne-lode-22357.html musí zložiť, resp. splatiť základné imanie – v minimálnej výške 5 000 EUR. V neposlednom rade je z viacerých príčin výhodou, ak je firma zaregistrovaná na daňovom úrade a pre DPH. A nesmieme zabudnúť spomenúť ani jej registráciu na živnostenskom úrade.

Stop plytvaniu časom

  • Čiže áno, čas v tomto prípade rozhodne nie je to, čo by podnikateľovi hralo do karát.

Napriek tomu existuje výrazne rýchlejšie riešenie. Z tohto, ale aj iných dôvodov v súčasnosti podnikatelia preferujú kúpu (pred)založenej spoločnosti a sro predaj.

  • Skrátka kúpia „hotovú“ eseročku, ktorá je pripravená na okamžitý prevod obchodného podielu na nového spoločníka / konateľa.

Je to praktické a rýchle riešenie z dôvodu, že takáto spoločnosť s ručením obmedzeným prešla zápisom do obchodného registra, bolo pri nej splatené základné imanie, má pridelených niekoľko najčastejších živnostenských oprávnení a vo viacerých prípadoch je zaregistrovaná pre DPH.

By 25. 4. 2023.    Tovar