LED žiarovka typu G9

Kupovali sme ich ako na bežiacom páse hlavne preto, že mali nízku životnosť, nehovoriac o kvalite svetla, ktorá nebola takisto na veľmi vysokej úrovni. Ale nič lepšie sme nepoznali, takže ak sme chceli svietiť, nemali sme na výber. Staršie ročníky o tom určite vedia svoje, tie mladšie už pomaly ale isto klasické žiarovky ani nebudú poznať, pretože je im prirodzený iný druh svietidiel, a to sú svietidlá LED.

klasická žiarovka

Ako je možné že LED osvetlenie tak prevalcovalo klasické žiarovky?

Tieto dva druhy osvetlenia sa líšia v tých najzásadnejších vlastnostiach – čím je životnosť, kvalita osvetlenia, úspora a možnosť voľby farby svetla. Kým klasické žiarovky majú životnosť žalostnú a kvalitu osvetlenia len na nízkej úrovni, čo je spolu s kombináciou nulovej úspory naozaj nie veľmi lákavá ponuka, žiarovky LED sú ich pravým opakom. A práve preto sa stali veľmi rýchlo neohroziteľným číslom jeden nielen v domácnostiach a priemyselnej oblasti, ale v absolútne všetkých priestoroch, ktoré vyžadujú osvetlenie a to nielen v priestoroch interiérových, ale aj v exteriéri.

LED žiarovka

LED osvetlenie ponúka širokú škálu rôznych druhov osvetlenia tak, aby vyhoveli každému priestoru či vkusu zákazníkov, čo nepochybne všetci oceňujeme. Základným druhom spomedzi nich sú LED žiarovky, medzi ktoré patria aj LED žiarovky G9. Majú v sebe skĺbené všetko, čo má kvalitné LED osvetlenie obsahovať, takže ak patríte medzi málo tých, ktorí sú verní klasickým žiarovkám, je najvyšší čas zmeniť to. Výhody len osvetlenia ďaleko predbehli všetky ostatné svietidlá a Vy veľmi skoro zbadáte napríklad na ušetrených nákladoch na elektrinu, aké nesporné výhody v sebe ukrývajú. Možnosť zvoliť si farbu osvetlenia takisto nepatrí medzi zanedbateľný benefit, odteraz môžete mať vo svojich priestoroch presne také svetlo, aké Vám vyhovuje najviac, či už studené biele, teplé biele alebo neutrálne, výber je len na Vás.

By 4. 6. 2022.    Krása