LED pásiky- dekoratívne osvetlenie

Toto dekoratívne osvetlenie, sa využíva na skrášlenie nejakých priestorov, izieb či miestnosti. LED pásiky sú určené len na dizajn a dekoráciu. Každý LED pásik je zložený z maličkých LED diód. Tie sú spoločne spojené a vytvárajú tak unikátne dekoračné svietidlo. LED pásiky https://www.ledprodukt.sk/13-led-pásiky-5m sa odporúčajú využívať ako doplnkové svietidlo. LED pásiky sa zvyknú zvyčajne využívať v interiéri. Existujú, ale aj pásiky, ktoré sa minútu používať vo vonkajšom prostredí, teda v exteriéry. LED pásik, ktorý je alebo bude umiestený v exteriéri musí spĺňať bezpečnostné kritéria.

LED

Každý takýto pásik musí vlastniť minimálnu ochranu krytia ako proti prachu tak aj proti vniknutiu vody. V interiéri sa najčastejšie umiestňujú v domácnostiach alebo v nejakých baroch. V domácnosti sa pásiky odporúčajú umiestňovať do obývačiek, kuchýň či do kúpeľných priestorov. Kuchyňa je obľúbeným miestom na umiestňovanie. Pásiky sa zvyknú umiestňovať nad kuchynskou linkou. Rozlišovať môžeme rôzne farby či odtiene LED pásikov. Existujú aj modely, ktoré disponujú RGB technológiou. Takéto pásiky vám umožňujú rôznu zmenu farieb. Pásiky sa môžu ovládať mobilom alebo špeciálnym ovládačom, ktorý býva súčasťou balenia.

LED

Inštalácia pásikov je veľmi jednoduchá. Vykonávať sa môžu dvomi rôznymi spôsobmi. Jedným z nich je jednoducho prilepenie pásika. Pásiky sa dajú prilepiť z obidvoch strán. Keďže nie všade je možné pásik prilepiť, využíva sa aj možnosť inštalácie pomocou plastovej lišty. Tento spôsob je oproti prilepenou zaiste stabilnejší. LED pásiky môžete aj ľubovoľne skracovať. Ich konštrukcia je na strihanie pripravené, čiže sa nemusíte bývať toho, aby ste nejako poškodili samotnú svietivosť. Vo vyberaní veľkosti máte, teda do istej miery voľnú ruku. V ponuke sú taktiež rôzne miery pásikov. Obľúbené dĺžky sú pritom 2, 3 či 5 metrov.

By 13. 11. 2022.