Energia vo vašej nehnuteľnosti

Nátlak na znižovanie energii nehnuteľnosti je čoraz väčší. Na jednej strane sú úpravy potrebné, aby sme šetrili naše zdroje a zbytočne nemíňali naše zásoby. A na druhej strane by aj nám malo záležať, aby sme znížili naše energie a ušetrili mesačne aj nejakú čiastku. Energetické triedy nehnuteľnosti sa v minulosti vôbec neriešili. Ľudia si zvolili kúrenie na aké mali financie či aké bolo k dispozícii. Dnes si ľudia môžu vyberať z množstva možnosti. Tepelné čerpadlá, vzduchotechnika či krb vám zabezpečí nižšiu spotrebu energie. Tým pádom sa vám zníži aj celková energetická trieda nehnuteľnosti.

energetický certifikát

A to znamená, že budete platiť menej. Určite vám neunikli nízko nákladové nehnuteľnosti, ktoré sú posledné roky veľmi populárne. Na jednej strane je to aj iniciatíva ľudí, bývať za čo najlacnejšie, ale tiež ich zaväzuje aj nová legislatíva, ktorá určuje novostavbám dosiahnuť najvyššiu energetickú triedu A0. Energetické triedy sú označené písmenami abecedy od A po G. Zdá sa vám energetická trieda A0 príliš prísna? Stačí si naštudovať možnosti energeticky šetrného vykurovania či ohrievania vody a dosiahnuť nízkoenergetickú domácnosť nebude problém.

energetické triedy

Energetický certifikát.

Na to, aby ste vedeli akú energetickú triedu a náročnosť spĺňa vaša domácnosť si nechajte vypracovať energetický certifikát. Certifikaciabudovy.sk sú odborníci, ktorí sa roky venujú vyhotoveniu energetických certifikátov. Svedčí o tom viac ako 3600 vypracovaných certifikátov po Slovensku a tie najlepšie referencie. Na ohodnotenie energii používajú moderné, kvalitné termo kamery, pomocou ktorých vašu domácnosť zaradia do príslušnej energetickej triedy. Energeticky certifikát je v niektorých prípadoch aj nevyhnutnosťou. Budete ho potrebovať napríklad pri kolaudácii novostavby ale v niektorých prípadoch aj pri predaji či prenájme bytu. Takisto vám pomôže, pokiaľ máte záujem o obnovu staršej nehnuteľnosti. Neváhajte sa preto obrátiť na certifikaciabudovy.sk a nechajte si vypracovať kvalitný energetický certifikát budovy na mieru ešte dnes.

By 17. 3. 2023.    Tovar