Category Archives: Vzťahy

Prsteň

Včera po večeri ma môj priateľ, ktorý má 30 rokov, požiadal o ruku. Išiel ku mne so škatuľou a povedal, nech ju otvorím. Bol to prsteň a tento okamih som si predstavovala miliónkrát, ale nikdy som si nemyslela, že budem taká apatická. Môj priateľ potom povedal, že je teraz na dôchodku a chce sa vrátiť a užívať si život so mnou a rád by to všetko robil so mnou ako svojou ženou.  Pekný príhovor, dávala som jasne najavo svoju hlbokú túžbu sa vydať, ale počula som stále iba sľuby. Prešli sme celým radom terapií. Popierala som skutočnosť, že mi len dával falošnú ilúziu. S priateľom máme 4 deti. Najstarší 3 sú dospelí, zatiaľ čo najmladší má 15 rokov.

s

Niektoré deti sa mojim deťom dokonca aj posmievali, pretože sme všetci nemali rovnaké priezvisko. Mňa to trápilo a snažila som sa priateľovi naznačiť, že túžim po svadbe. On ale akoby to nepočul. Alebo nechcel počuť. Stále sa táto téma odďaľovala a teraz je to tu. Kľačal predo mnou s prstienkom v ruke a ja som vlastne ani nevedela, čo mám odpovedať. Jediné, čoho som bola schopná, bol mrazivý pohľad. Po toľkých rokoch som vlastne ani nečakala, že sa niečo také stane.

s

Bola som prekvapená a zároveň naštvaná, že to neurobil skôr. Avšak ma to na jednu stranu aj potešilo. Ale čo teraz? Nakoniec som priateľovi povedala, že si ho vezmem, pretože som sa bála jeho reakcie, keby som mu povedala o svojich pocitoch. Lenže o tom stále musím premýšľať dookola. Že neviem, či som urobila dobrú vec. Na svadbu už si teraz prídem celkom stará a na svadbu mi nepríde, že je teraz správny čas. Avšak priateľ by z toho určite bol smutný. Neviem, ako mu to povedať tak, aby pochopil moju situáciu a zároveň aby ​​sa nenaštval. Alebo to možno len všetko veľmi riešim a všetko je tak, ako to má byť. Možno, že by som si ho naozaj mala zobrať. Možno nezáleží na tom, či svadbu budem mať v 20 alebo v 50 rokoch.

By 19. 8. 2023.    Vzťahy   Nekupujte dieťaťu všetko, čo chce

Takmer každý človek si chce nájsť svojho partnera a založiť si s ním rodinu. Niektorí však nie sú ešte na to pripravení, pretože keď vidia niektorých rodičov s deťmi, tak ich to odrádza. Výchova dieťaťa nie je vždy najľahšia, no všetko sa dá vyriešiť. V dnešnej dobe si deti ku rodičom dovoľujú čoraz viac. Manipulujú s nimi a pokiaľ nedostanú čo chcú, tak sa idú zblázniť. Neuvedomujú si, že rodičia robia pre nich všetko čo môžu, a nie je ľahké zarábať peniaze, aby im dopriali aspoň časť z toho, čo si prajú.  

Láska medzi rodičom a dieťaťom

Niektorí rodičia dovolia svojim deťom všetko, čo chcú. Avšak toto nie je správne, pretože vďaka tomu sa dokážu vysmievať iným deťom, ktoré nemajú to, čo oni. Práve kvôli tomu vznikajú situácie, keď musia rodičia riešiť šikanu. Prečo si jednoducho rodič nevybudujete rešpekt dieťaťa? Však práve rodič je ten, čo má stanoviť pravidlá, nie dieťa. Niektorí rodičia majú práve pre toto problém zvládať svoje deti a nevedia si s nimi rady.  

Rodičia si musia určovať pravidlá

Pokiaľ dieťa niečo uvidí v obchode, čo chce a vy mu to nekúpite, vie urobiť poriadny krik. Dokáže vám povedať slová, ktoré vás zabolia, ako napríklad: „Ja ťa už nemám rád a nechcem ťa vidieť.“, popritom začne silno kričať a plakať. Vy sami viete, aké je to, keď sa všetci na vás pozerajú, ako zareagujete. Väčšina rodičov to dieťaťu nakoniec kúpi, aj keď vedia, že nemajú rozpočet navyše. To je presne táto doba. Rodičia dajú deťom doslova všetko a oni si to aj tak nevážia.  

Pusa na líce od mamy

Preto je dobré, aby práve rodičia povedali dieťaťu, že to jednoducho nedostane. Predsa má doma hračiek, s ktorými sa už nechce hrať, pretože ho omrzeli. Deti sú vďaka tomu rozmaznané a chcú čoraz viac. Určite sa vás neraz dieťa pýtalo: „Prečo to on má a ja nie?“. Na túto otázku mnoho rodičov nevie odpovedať a je ťažké povedať, že si to nemôžete dovoliť kúpiť. Treba mu to vysvetliť jednoduchšie a jemnejšie, aby to pochopilo. Deti sa vedia neskutočne porovnávať a ubližovať si. Je potrebné, aby ich rodič naviedol na správnu cestu, aby sa takéto veci nestávali.  

By 8. 8. 2023.    Vzťahy