Sporenie

Sporí nespočetne veľa ľudí. Je to veľmi náročná činnosť, pri ktorej musíte rátať každé jedno euro. Či v potravinách miniete desať, dvadsať alebo aj päťdesiat eur, je len na vás a na vašom spôsobe nakupovania. Niekedy sa však na potravinách nedá príliš ušetriť a jesť musíme. Nemôžeme hladovať, kvôli tomu, že chceme ušetriť. Bez jedla sa nedá žiť. Peniaze by sme mali ušetriť na niečom, čo nepotrebujeme. Nemusíte každý mesiac kupovať nejakú elektroniku. Takéto veci sa kupujú hlavne na rôzne sviatky, či už sú to narodeniny, meniny alebo dokonca aj Vianoce. Už myslíte na to, že zachvíľu prídu znovu Vianoce?

sporenie

Ja napríklad už pre svojho staršieho syna mám kúpené vianočné darčeky. Ak si myslíte, že to je príliš skoro, ja si to rozhodne nemyslím. Mali by ste nad vianočnými darčekmi porozmýšľať už aj cez letné obdobie a uvidíte, ako veľmi vám padnú vhod práve skoršie nákupy. Ak darčeky pokupujete omnoho skorej, Vianoce vám neprídu ako príliš drahou záležitosťou. Darčeky môžete mať doma aj pár mesiacov uložené. Robím to už viacej rokov a zatiaľ sa mi to nezdalo zbytočné nakupovanie príliš vopred či skoro. Sporiace účty využíva veľmi veľa ľudí. Myslia si, že je to jednoduchý spôsob sporenia, čo aj možno je, no iní ľudia ako ja preferujú skôr sporenie si peňazí doma.

peniaze

Nie na sporiacom účte alebo na bankovom účte. Hodnotu peňazí si o to viac vážim a nemíňam ich len tak, ako sa mi zachce. Je to vynikajúcim spôsob, ako viete presne, koľko máte nasporených peňazí. Nemôže sa vám stať, že by ste nemohli svoje nasporené peniaze hocikedy použiť. Zbavíte sa zbytočných poplatkov, ktoré od vás pýta banka, no nevýhodou je, že sa vám peniaze neúročia. Nedostanete od banky žiadne peniaze naviac za pravidelné sporenie. Plánujete sporiť si svoje peniaze? Nerozhadzovanie je veľmi dobrá vlastnosť, ktorú však nemá každý jeden človek.

By 24. 12. 2023.    Financie