Category Archives: Cestovanie

Cestovanie na dovolenku?

Ste závislí na cestovaní po rôznych krajinách? Radi navštevujete neznáme miesta, kde ste doteraz ešte neboli? Cestovanie je zábava. Je to čas, ktorý si premyslíte a strávite ho sami. Cestovanie je radosť z objavovania niečoho nového. Túžba objavovať je daná u človeka od detstva. Ako malí radi objavujeme svet hračiek, objavujeme školské povinnosti a hry, ktoré sa odohrávajú vonku, radi objavujeme vonkajší svet. Postupne objavujeme svet v školských laviciach a neskôr príde na rad objavovanie vysokoškolského života. Začíname cestovať po svete. Cestovať môžeme aj s rodičmi, kým sme malí.

 

dovolenka

 

Môžeme ísť osobným autom, vlakovou dopravou, autobusovou dopravou alebo aj leteckou dopravou, či dokonca lodnou dopravou. Vydať sa na cestu môžeme kedykoľvek, kedy nám to náš voľný čas dovolí. Radi cestujete počas leta alebo máte radi zimné dovolenky?  Cestovať sa dá počas celého roka. Nie ste obmedzovaný ročným obdobím. Cez letnú dovolenku sa určite vyberte k moru. Ležanie na pláži prináša množstvo čerstvého vzduchu, slnečných lúčov a oddychu, po ktorom túžite. Zimná dovolenka je skôr spojená s lyžovaním, snowboardovaním, sánkovaním a užívaním si zimnej a zamrznutej prírody okolo nás. Je nádherné sa pozerať na zamrznutú prírodu, ktorá nás obklopuje.

 

oddych

 

Či už sa vyberiete a vycestujete leteckou dopravou, vlastným autom alebo iným dopravným prostriedkom, mali by ste sa dôkladne pripraviť na vašu dovolenku. Potrebujete presne vedieť, kde sa rozhodnete vycestovať. Potrebujete si urobiť plán dovolenky a zabaliť si potrebné veci a batožinu potrebnú na dovolenku. Nikdy si neberte príliš veľa vecí a oblečenia. Verte mi, že väčšinu vecí ani len nevyužijete. Nebudete mať na to čas. Vždy si zabaľte do svojho kufra len to najpodstatnejšie. Ak niečo zabudnete, viete si to veľmi ľahko zaobstarať aj práve na vašej dovolenke. Či už sa vydávate na dovolenku sám alebo s vašou rodinou, vždy dbajte na bezpečnosť. Nedajte sa zlákať miestnymi obyvateľmi. Majte svoj plán.

By 29. 1. 2024.    Cestovanie